Vip-at shqiptarë shprehën ngushëllime për humbjen e reperit të famshëm, ai gjendet i gjallë

278

Të hënën që lamë pas u dha lajmi se është ndarë nga jeta reperi i njohur amerikan XXX Tentacion i cili u ekzekutua në makinën e tij, fansat u tronditën.

Nëpërmjet një postimi në rrjetet sociale ai shkruan: “Të gjithë duhet të qetësoheni!” Nuk kam vdekur! Jam i gjallë!”

Sipas mediave vendase XXX Tentacion, nuk është hera e parë që inskenon vend-vdekjen e tij. Këtë gjë ai e ka bërë edhe në gusht të vitit të kaluar, reperi postoi një video ku mohonte se ishte vrarë dhe e gjithë skena e përplasjeve ishte bërë për klipin e ri që do të realizonte.

Kujtojmë se vipat shqipatrë kanë qene të tronditur nga ky lajm duke shprehur ngushëllime për të.

Anxhelina Hadërgjonaj, Lumi B, Capital T, Beatrix Ramosaj, Fero etj kanë publikuar imazhe të reperit duke e rikujtuar si legjendë të Hip Hop-it.