Njihuni me vajzën që rrëmbeu kurorën e “Miss Universe Kosova”

241

Mbrëmjen e kaluar u mbajt nata finale e konkursit të bukurisë “Miss Universe Kosova”.

Dhjetëra vajza morën pjesë duke konkurruar për vendin e parë dhe për të marrë kurorën e më të bukurës.

Mirëpo, e përzgjedhura mes tyre ishte bukuroshja Fatbardha Hoxha.

Ajo u shpall më e bukura e këtij viti në “Miss Universe Kosova” e cila do të përfaqësojë vendin në “Miss Universe 2019”, që do të mbahet në Lebanon muajin tjetër.

Ndërkohë, Shqipëria do të përfaqësohet nga Cindy Marina, e cila këtë vit fitoi çmimin e më të bukurës në “Miss Universe Albania”.

Image

Image