Qytetari zbulon skandalin: Edi Rama ndërton vilë brenda parkut të Butrintit

131
Nga mesazhet e shumta që ish-kryeministrit Sali Berisha i vijnë në profilin e tij në Facebook, së fundi është denoncuar një skandal që po ndodh në parkun e mbrojtur në Butrint, Sarandë.
Aty kanë nisur punime në çdo shkelje ligjore duke përbërë një skandal për vet faktin se është zonë e mbrojtur, por ajo që e bën edhe më të rëndë është fakti se sipas denoncuesit, pas këtij ndërtimi fshihet vetë kryeministrin Edi Rama.
“Rama po nderton vile familjare brenda ne Butrint! Lexoni mesazhin dhe shikoni fotot e qytetarit dixhital”, shkruan Berisha teksa poston fotot dhe mesazhin e ardhur në adresë të tij.
“Nje skandal i madh ne Butrint disa media dhe portale e fshine lajmin thuhet se ndertimi brenda ne park eshtë i njerit nga larte, vet kryeministrit, skandal i dyfishte”