Petrit Vasili: A do t’i kërkojë falje Andi Bejtes mashtruesi Edi Rama

170

Një muaj më parë, kryeministri Edi Rama deklaronte në emisionin “Opinion” se nuk kishte përgjime për blerje votash nga ministrat e tij.

Në një postim në Facebook, nënkryetari i LSI, Petrit Vasili ka risjellë këtë intervistë të kryeministrit, Edi Rama, duke i kujtuar se duhet t’i kërkojë falje gazetarit Andi Bejtja.

Postimi i plotë i Petrit Vasilit:

A do ti kërkojë falje Andi Bejtës mashtruesi Edi Rama. Fiks një muaj përpara në Opinion tek Fevziu, në 16 maj 2019, në replikë me Andi Bejten mashtruesi Edi Rama mohonte në mënyrë histerike përgjimet për Gjiknurin. Sot në sajë të BILD ky Rama i ka edhe publike përgjimet e prokurorisë për Gjiknurin.

A do ti kërkojë falje Bejtes???

Me siguri jo. Falja është sjellje e njerëzve normale jo e një tuafi si ky. Shihni VIDEON dhe kuptoni se ç’biçim kryeministër është ky.

A do ti kerkoje falje Andi Bejtes mashtruesi Edi Rama(VIDEO).Fiks nje muaj perpara ne Opinion tek Fevziu, ne 16 maj 2019, ne replike me Andi Bejten mashtruesi Edi Rama mohonte ne menyre histerike pergjimet per Gjiknurin.Sot ne saje te BILD ky Rama i ka edhe publike pergjimet e prokurorise per Gjiknurin.A do ti kerkoje falje Bejtes???Me siguri jo.Falja eshte sjellje e njerezve normale jo e nje tuafi si ky.Shihni VIDEON dhe kuptoni se ç'biçim kryeminister eshte ky.

Gepostet von Petrit Vasili am Montag, 17. Juni 2019