Ora 12:00 – Shkarkimi i Manjanit, Meta pas pak në konferencë

206
Ilir Meta, kryetari i Kuvendit njëkohësisht kreu i LSI-së Ilir Meta pritet të dalë në një konferencë për mediat në orën 12:00.
Aty do t’u përgjigjet pyetjeve të gazetarëve, të cilat sigurisht që do të përqëndrohen tek shkarkimi i Ylli Manjanit nga posti i ministrit të Drejtësisë dhe zëvendësimi i tij me Petrit Vasilin, marrëdhëniet në koalicion dhe zgjedhjet e 18 qershorit