Ngjarja në Kavajë, Braimllari: Pasiguria në nivele të larta

181

Sekretari i përgjithshëm i LSI, Endrit Braimllari, përmes një postimi në facebook, ka reaguar për ngjarjen e rëndë në Kavajë, aty ku nga një përplasje mes disa të rinjëve, humbi jetë rastësisht një kalimtar. Për të, pasiguria publike është në nivele shumë të larta.

Postimi i plotë

Ngjarje e rëndë për qytetarët e Kavajës. Goditen qytetarët e pafajshëm në mes të qytetit.
Pasiguria publike në nivele shumë të larta. Vendi në mëshirë të fatit. Edi Rama sillet si klloun nëpër Shqipëri, ndërkohë vendi futet çdo ditë e më shumë në pasiguri publike. Papërgjegjshmëria e Edi Ramës dhe lidhja e tij me krimin solli sot këtë ngjarje të rëndë në mes të Kavajës.