Kryemadhi: Rama është i pabesë, i futi thikën pas shpine SHBA-së

247
Kryetarja e Lëvizjes Socialiste për Integrim, Monika Kryemadhi, duke folur në emisionin “Të Paekspozuarit” komentoi votën kundër njohjes së Izraelit në Kombet e Bashkuara. Sipas Kryemadhit, kryeministri votoi kundër dëshirës së SHBA-së duke i futur kështu thikë pas shpine, një partneri strategjik.
Monika Kryemadhi: Me ambasadorin Donald Lu, ka qenë një takim ku kemi folur për vizitën time që kam zhvilluar në SHBA. I kam thënë, Edi Rama nuk ka për ta lejuar që ti të zhvillosh reformën në drejtësi, ai ka përdorur politikën për të bllokuar reformën. Ilir Meta e ka bërë tre herë kryetar bashkie, dhe e bëri edhe kryeministër, ai të fut thikën pas shpine. Edhe sot, është i lumtur që ia ka bërë amerikës, vota e sotme kundër njohjes së Izraelit, e Edi Ramës, është thika që Edi Rama i ka bërë amerikës.