Kreu i Kuvendit, Ilir Meta në Kryeministri, takohet kokë më kokë me Edi Ramën

211

Kryeministri Edi Rama ka pritur sot në mëngjes kreun e Kuvendit Ilir Meta.

Takimi mes dy kryetarëve të partive qeverisëse, ndryshe nga herët e tjera që zhvillohet në kyresinë e kuvendit është zhvilluar në selinë e kryeministrisë.

Ky takim zhvillohet ndërsa mes dy partive në qeveri ka përplasje për reformën zgjedhore dhe disa nisma ligjore si koncesioni me laboratporët, apo akciza e gazit. Ndërkohë nuk ka një bashkërendim qëndrimi për ligjin e mbetjeve.