Basha në Shijak: Papunësia, varfëria, problemet që kërkojnë zgjidhje imediate

138
Papunesia dhe varferia kerkojne zgjidhje te menjehershme. Keshtu u shpreh krytari i opozites Lulzim Basha ,teksa degjoi shqetesimit e banoreve te Shijakut qe konsistojne ne rritjen e taksave dhe cmimit te energjise duke e veshtiresuar cdo dite e me shume ekonomine familjare
Lulzim Basha: Papunësia, varfëria, pamundësia për të mbyllur muajin, rënia e fuqisë blerëse, këto janë problemet që kërkojnë zgjidhje immediate
Banori: Kam edhe një biznes të vogël. Nga 165 mijë lekë paguaja në tre muaj, tani paguaj 215 mijë lek.
Basha para banoreve te Shijakut prezantoi oferten e PD, qe bazohet ne zgjidhjen e shqetesimeve te banoreve te kesaj zone .
Lulzim Basha: “Edi Rama dhe Ilir Meta i kanë bërë llogaritë gabim, mendojnë se duke bërë estrada të përditshme, ku shqiptarët vuajnë çdo ditë e më shumë do ta heqin vëmendjen tuaj nga hallet tuaja, nga zgjidhjet imediate që ju kërkoni. Papunësia, varfëria, pamundësia për të mbyllur muajin, rënia e fuqisë blerëse, këto janë problemet që kërkojnë zgjidhje imediate. Të tjerat janë llafe kazani”
21 qershori u tha Basha banoreve eshte dita ku ju duhet ti jepni fund qevrisises Rama-Meta si pergjegjesit kryesore te gjendjes se rende ekonomike qe ka kapluar vendin .