3 përfitime për bukurinë tuaj që i merrni vetëm nga një vaskë me ujë të ngrohtë

206
Muajt e ftohtë po afrojnë, që do të thotë triko leshi, kapuçino të ngrohta dhe miku juaj më I mirë, një vaskë me ujë të nxehtë. Mmmm… nëse në shtëpinë tuaj ka vetëm dush, atëherë na vjen keq. Kjo sepse përmes vaskës dhe çlodhjes mund të përfitoni këto tre benefite për bukurinë tuaj:
Rrit qarkullimin e gjakut, në fjalë të tjera = lekurë e shndritshme
Sipas një studimi të fundit një vaskë e nxehtë djeg kaloritë, por jo vetm kaq, ajo redukton presionin e gjakut, zvogëlon rrezikun e një ataku kardiak dhe është mjaft I dobishëm për shëndetin e lëkurës.
Një vaskë me baltë nxjerr jashtë toksinat
Hidhini çfarë produktesh të doni ujit për të pasur shkumë e aromë të mirë, ne ju këshillojmë baltën për të bërë mrekulli. Jo vetëm që heq gjithë toksinat e papastërtitë e ditës, por nuk do e njihni veten nga butësia dhe pastërtia e trupit.
Përgatit trupin për një gjumë të rehatshëm
Nëse jeni të stresuar, të lodhur dhe të mbushur plot me informacione dhe mendime gjatë ditë, një vaskë me ujë të ngrohtë është miku juaj ngushëllues i vetëm.