VIDEO/ Plumba në një vendparkimi, ja kush është ‘Doraci’ i arrestuar ‘Lori’ në kërkim

255
Qëllojnë në ajër me armë zjarri, një në pranga një në kërkim.
Më datë 19.10.2017, Specialistët e Komisariatit të Policisë Nr.3, kanë bërë të mundur dokumentimin e ngjarjes së ndodhur më datë 18.10.2017, rreth orës 20:00, në Rrugën “Mujo Ulqinaku”, ka pasur të shtëna me armë zjarri dhe në cilësinë e provave janë sekuestruar dy gëzhoja të kalibrit 7.62 mm (si ato të pistoletës TT).
Nga hetimet e kryera është arritur të mësohet se konflikti ka ndodhur midis tre personave dhe arsye e këtij konflikti ka qenë një vendparkimi.
Në pranga janë vënë:
Ardit Isufaj, i njohur si “Doraci”, 28 vjeç, banues në Tiranë.
Është bërë shpallja në kërkim e shtetasit:
F. Gremi, i njohur si “Lori”, 36 vjeç, banues në Tiranë
Gjithashtu, është proceduar 68-vjeçari me inicialet M. P., banues në Tiranë