Sekuestrohen 6 kg kanabis, në pranga dy poseduesit

163
Policia bën me dije se në flagrancë u arrestuan shtetasit Bujar Merdani, 25 vjeç dhe Klaus Mahmuti, 23 vjeç, banues në Fermë-Çlirim Fier. “Arestimi i tyre u bë pasi më datën 30.09.2015, rreth orës 20:15, në vëndin e quajtur “Levan”në automjetin tip “JEEP” me targa 5470 DLS , janë gjetur 6 kg lëndë narkotoke “Canabis Sativa”- njofton policia. Në cilesinë e provës materiale u sekuestruan: 6 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa, një automjet i tipit JEEP, me targa 5470 DLS dhe dy aparate celularë.