Policia kap “mat” mashtruesin nga Tirana, i dënuar me 11 vite burg (Emri)

238
Policia e Tiranës ndalon një shtetas të shpallur në kërkim për veprën penale të “Mashtrimit”.
Xhelal Hoxha, 69 vjeç, banues në Tiranë u ndalua nga seksioni i kërkimit pranë Sektorit të Forcës së Posaçme dhe Operacioneve speciale në D.V.P. Tiranë.

Ndalimi i këtij shtetasi është bërë i mundur pasi ky shtetas ka qenë i dënuar nga Gjykata e Rrethit Gjyqësorë Tiranë me 11 vite e 8 muaj burg për veprën penale të “Mashtrimit”.