Lushnjë/ Makina përplas biçikletën, humb jetën 32 vjeçari

124
Një aksident me paspjë vdekjen e një 32 vjecari ka ndodhur pasditen e sotme në qytetin e Lushnjës. Nga të dhënat e para, mësohet se viktima është Arbër Mato, i cili po udhëtonte me bicikletë në momentin kur është përplasur nga një automjet. 

Sipas bluve, aksidenti ndodhi në hyrje të qytetit të Lushnjës, në vendin e njohur si tregu ushqimor. Policia ka mbërritur në vendin e ngjarjes dhe ka nisur hetimet për zbardhjen e dinamikës së saj. Paraprakisht dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë shpejtësia e madhe e automjetit.