VIDEO/ Itali, kapet një ton kokainë me vlerë 250 milionë euro

179

Një sasi rekord prej më shumë se një ton kokainë është sekuestruar në Itali.

Mediat fqinje shkruajnë se lënda narkotike ishte fshehur në një kontejner me banane, që vinte nga Amerika e Jugut dhe kishte si destinacion final Gjermaninë.

Gjatë aksionit, policia ka sekuestruar 1176 kg kokainë, e cila nëse shitej në treg kapte vlerën e plot 250 milionë euro. Në aksion kanë marrë pjesë Guardia di Finanza, Europol dhe antidroga italiane.