Lajmi i fundit/ Greqi: Transportonte rreth 1 ton kanabis, bie ne pranga 30-vjeçar shqiptar

235

Nga Athina, gazetari i Telegraf Shpetim Zinxhiria

Sot ne mengjes policia antidrogë ka vene ne pranga nje shqiptar 30 vjeçar i cili me furgon te mbyllur po transportonte ne Greqi 951 kg kanabia, Ai eshte prangosur ne kryqezimin e rrugeve ne Eleusa te Janinës dhe i eshte derguar prokurorise se rrethit per hetim