Tërmet 4.4 ballë në Tiranë dhe disa qytete të tjera

110
Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë në qytetin e Tiranës, Peshkopi, Elbasan dhe në zonat përreth. 

Tërmeti u regjistrua në orën 12:30 minuta dhe ishte me një magnitudë 4.4 ballë dhe një thellësi 10 km.

Sipas të dhënave nga eardhquake, epiqendra e tërmetit ishte 43 km nga Tirana, 22 km nga Peshkopia dhe 9 km nga Bulqiza. 

Deri tani nuk ka raportime për dëme apo të lënduar.