Lista e veturave që mund të vidhen më lehtë

373
Një hulumtim i realizuar së fundmi nga ekspertë të makinave, ka përpiluar një listë të veturave që mund të vidhen nga hajdutët.
Vetëm në Britani të Madhe gjatë këtij viti janë vjedhur plot 85 mijë vetura, edhe pse pronarët e tyre i kishin në xhepa çelësat e veturave.
Më poshtë mund ta gjeni listën e veturave që mund të vidhen më lehtë, ndërsa kjo listë është përpiluar nga kompania gjermane ADAC.
Dhe duket se pronarët e veturave BMW dhe Audi janë ndër më të rrezikuarit nga grabitësit.
Lista e plotë e veturave:
Audi: A3, A4, A6
BMW: 730d
Citroen: DS4 CrossBack
Ford: Galaxy, EcoSport
Honda: HR-V
Hyundai: Santa Fe CRDi
Kia: Optima
Lexus: RX 450h
Mazda: CX-5
Mini: Clubman