E zhdukur prej 3 muajsh, gjendet e reja nga Elbasani dhe shokon me dëshminë në polici

165
Një 26 vjeçare nga fshati Katund i ri në Elbasan, e cila rezultonte e zhdukur prej 3 muajsh është gjetur nga forcat e policisë si i është dorëzuar familjarëve.
Kanë qenë familjarët ata që e kanë denoncuar rastin në polici, ndërsa vetë e reja ka dëshmuar se ishte larguar me dëshirë nga shtëpia.
Njoftimi i policisë
Më datë 13.07.2017, u gjet dhe ju dorëzua familjarëve shtetësia A.A, vjeç 26, banuese në fshatin Katundi i Ri, larguar nga banesa më datë 17.04.2017, e cila deklaron se është larguar me dëshirën e saj. Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Elbasan.