Arrestohet ish-boksieri shqiptar, i sekuestruan drogë me vlerë 174 milionë dollarë

269

Boksieri me origjinë shiptare, David Cufaj, është arrestuar në Peru, për trafik droge.

Forcat policore i sekuestruan 27-vjeçarit një sasi droge e cila kapte vlerën e 174 milionë dollarëve.

Droga ishte e paketuar mirë dhe si destinacion kishte Belgjikën, por që nuk mbërriti kurrë. Pasi u arrestua nga policia, Cufaj është dënuar me 17 vitë burg.

David Cufaj është me origjinë nga Kosova, dhe I rritur në Sarajevë. 27-vjeçari shpesh praktikonte boksin, të cilit i dha fund para pak vitesh, për të kaluar në Holandë, dhe më pas në Peru ku u arrestua tashmë.