Ballina Etiketimet SHBA

Etiketim: SHBA

Sali Berisha: Zoti e bekoftë SHBA, flamurin dhe lirinë e tyre

Ish-Presidenti i Shqipërisë, Sali Berisha dha mesazhin e tij të urimit me rastin e Ditës së Pavarësisë së SHBA. Berisha e quan 4 korrikun...

Festa e Amerikës, Ilir Meta: SHBA, shembull frymëzimi për vendet që...

Me fjalët e thëna nga Benjamin Franklin, Ilir Meta nisi urimin për ditën e Pavarësisë së Shteteve të Bashkuara të Amerikës. "Aty ku strehohet...

BIRN shkruan për vizitën e Bill Klinton: Në shesh kishin dalë...

Bulevardi “Dëshmorët e Kombit” ishte rrethuar me gardh sigurie te hënën pasdite, ndërsa  qindra njerëz, pasi kalonin përmes detektorëve metalikë u grumbulluan para kryeministrisë...

Ramush Haradinaj në urim, “kërkon” që 4 Korriku të shpallet festë...

Një urim me një dëshirë veçantë erdhi Kryetari i Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Ramush Haradinaj. Ky i fundit uroi Shtetet e Bashkuara të...

Presidenti i Shqipërisë Bajram Begaj uron SHBA: Gëzuar 4 Korrikun!

Presidenti Bajram Begaj përmes një postimi në rrjetin facebook, dha urimin për festën e pavarësisë së Amerikës. Në urimin e tij Begaj tha se...

Amerika feston 4 Korrikun, Ditën e Pavarësisë

4 Korriku ose Dita e Pavarësisë është një festë në Shtetet e Bashkuara, kjo pasi në 4 korrik 1776 Kongresi firmosi Deklaratën e Pavarësisë...

Serbia del kundër SHBA dhe Britanisë. Petkovic e quan Hipokrizi kërkesën...

Një zyrtar i lartë në Qeverinë e Serbisë Petar Petkoviç, i ka quajtur "Hipokrizi" kërkesat e bëra nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe...

30 vjet nga rivendosja e marrëdhënieve me SHBA, Kryemadhi: Aleanca jonë...

Kryetarja e LSI-së, Monika Kryemadhi ka reaguar përmes një postimi në facebook në kuadër të 30 vjetorit të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike mes SHBA...

Protesta në SHBA/ Amerikanët kërkojnë heqjen e kufizimeve (FOTO)

Presidenti amerikan, Donald Trump mbrojti mesazhet e tij, ku ai deklaron mbështetjen për protestat kundër masave të kufizimit në disa shtete amerikane. Më herët, në...

Rritet numri i viktimave nga koronavirusi në SHBA

Në Shtetet e Bashkuara, numri i të vdekurve nga koronavirusi vazhdon të rritet me shpejtësi dhe e ka kaluar shifrën 2800, me mbi 153...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS