Ballina Etiketimet Qeveria

Etiketim: qeveria

Qeveria e rrëzuar e Kosovës, marrëveshje sekrete dhe akuza për krime...

Për rrëzimin e qeverisë së Kosovës janë fajësuar mosmarrëveshjet politike, por disa vëzhgues besojnë se ajo mund të ketë lidhje me një marrëveshje të...

Shqiptarët ”nuk i zë shtëpia”, numërohen 135 mijë aplikime për leje...

Qeveria  ka marrë masa të forta si rrugë për parandalimin e përhapjes së koronavirusit. Shqiptarët ”nuk i zë shtëpia”. Qytetarët vërshuan mëngjesin e së hënës...

Përkrahja sociale ka mbyllur dyert për qytetarët e varfër. Ja denoncimi

Gjatë kësaj periudhe të vështirë për shkak të koronavirusit që ka 'mbërthyer' vendin tonë duket se me të prekurit nga kjo situatë janë të...

Kërpaci: Kriminale heshtja e qeverisë ndaj abuzimit seksual me fëmijët. Largimi...

Kryetarja e LRI-së, Floida Kërpaçi e cilëson kriminale heshtjen e qeverisë “Rama” për skandalin e Fierit. Nëpërmjet një postimi në Facebook, Kërpaci shkruan se media...

Manifestimi i 2 marsit/ Fitim Zekthi: Nëse populli del në rrugë,...

Analisti Fitim Zekthi ka deklaruar se qeveria po tenton të kapë Gjykatën Kushtetuese. I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ Zekthi theksoi se qytetarët do...

Presidenti Meta: Anti-KÇK, fushatë propagandistike e bërë nga qeveria

I ftuar në Open, Presidenti Ilir Meta hodhi një mori akuzash ndaj qeverisë ku u ndal edhe tek paketa anti KÇK. “Unë e shikoj këtë...

Ledio Braho: “Procedimi policor” tërësisht antikushtetues

Av. Ledio Braho Kushtetuta në nenin 148 të saj e ka konceptuar organin e Prokurorisë si të vetmin organ përgjegjës për ushtrimin e ndjekjes penale,...

Paketa Anti-KÇK, Ngjela: Nuk po luftohet krimi i organizuar, por pasuria...

Spartak Ngjela e cilëson nismën Anti KÇK si një ligj që lë hapësira për abuzime. Sipas avokatit, qeveria dhe kryeministri me këtë ligj nuk po...

Lleshaj gënjeu shqiptarët në lidhje me blerjen e gazit lotsjellës, ishte...

Gazeta Insajderi ka zbuluar se drejtori i Policisë Rashit Qalaj ka ndihmuar që të shtypen protestat e opozitës në Shqipëri. Insajderi ka zbuluar se...

Basha: Rama gati të shkatërrojë procesin zgjedhor që të mbajë pushtetin

Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka zgjedhur një mënyrë tjetër komunikimi me qytetarët duke ju përgjigjur pyetjeve të tyre në rrjetet sociale. Basha deklaroi se...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS