Ballina Etiketimet Kine

Etiketim: kine

Akuzat e Ish-kryespiunit britanik: Kina fshehu shpërthimin e hershëm të Covid-19,...

Ish-Shefi i Shërbimit Sekret të Britanisë së Madhe (MI6) John Sauers ka deklaruar se Kina ka fshehur informacion thelbësor në lidhje me shpërthimin e...

Më në fund! Kina jep të dhëna të detajuara në lidhje...

Qendra kineze për Kontrollin e Sëmundjeve dhe Profilaksinë (CCDC) publikoi studimin deri tani më të detajuar për koronavirusin. Të dhënat e përftuara mund të...

Kina kërkon punëtorë për bartjen e kufomave, për 8 orë paguhen...

Krematoriumet në Kinën qendrore punojnë 24 orë për të kremifikuar të gjithë trupat e të vdekurve nga koronavirusi, gjersa është lëshuar edhe një shpallje ku...

OBSH jep lajmin e gëzuar për të gjithë: Po bie numri...

Numri i infektimeve nga koronavirusi i ri duket se po bie në Kinë, njoftoi OBSH, duke cituar një raport të ri mjekësor, që ka...

Shënohet vdekja e tretë nga koronavirus jashtë Kinës

Ministria japoneze e shëndetësisë ka konfirmuar vdekjen e parë për shkak të koronavirusit, lajm ky që është dhënë nga ministri i Shëndetësisë, Katsunobu Kato. Viktima...

E dhimbshme! Koronavirusi prek dhe foshnjen e sapolindur

Një grua e cila rezulton të jetë e infektuar me koronavirus, ka sjellë në jetë një bebe që është diagnostikuar me sëmundjen vdekjeprurëse vetëm...

Kina nuk gjen qetësi, pas koronavirusit goditet nga një tërmeti i...

Pas përhapjes së virusit, Kina përballet me një fatkeqësi tjetër. Ditën e sotme, Kina u godit nga një tërmet i fortë me magnitudë 5.0 i...

Koronavirusi, mbi 8 mijë e 200 të prekur në 22 vende...

Në vitin 2003 SARS-i numëronte rreth 8 mijë e 98 të prekur në 17 vende të botës. Por shkaktoi 774 të vdekur Ndërsa, koronavirusi në...

Kinë /Ndërtohet spitali në kohë rekord për të prekurit nga virusi

Spitali i kushtuar tërësisht koronavirusit në Kinës u hap në kohë rekord në një qytet pranë Wuhanit pasi punëtorë e vullnetarë kaluan dy ditë...

Kryetari i shtetit kinez Xin Jinping: Do ta mposhtim këtë epidemi

Ditën e sotme, kryetari i shtetit i Kinës Xin Jinping u takua me sekretarin e përgjithshëm të Organizatës Botërore të Shëndetësisë, Tedros Adhanom Ghebreyesus. Jinping...
- Advertisement -

MOST POPULAR

HOT NEWS