Ballina Etiketimet Gjykata kushtetuese

Etiketim: gjykata kushtetuese

Gjykata Kushtetuese jep sot vendimin e parë pas tre vitesh mungesë,...

Gjykata Kushtetuese ka dhënë sot vendimin e parë pas tre vitesh mungesë duke hedhur poshtë kërkesën e disa gjyqtarëve që i kishin kërkuar të...

Ëngjëll Musai: Mungesa e Gjykatës së Lartë mundësi e artë për...

Drejtori i gazetws "Telegraf", Ëngjëll Musai, ishte i ftuar në emisionin “Aktualitet” nga Bejdo Malo në Fax News ku deklaroi se shumica e drejtuesve...

Manifestimi i 2 marsit/ Fitim Zekthi: Nëse populli del në rrugë,...

Analisti Fitim Zekthi ka deklaruar se qeveria po tenton të kapë Gjykatën Kushtetuese. I ftuar në rubrikën ‘Opinion’ në ‘News24’ Zekthi theksoi se qytetarët do...

Mustafaj: Qëndrimet e Presidentit për të mbrojtur Gjykatën Kushtetutese janë jetike

Analisti Besnik Mustafaj mendon se maxhoranca po kërkon të pushtojë Gjykatën Kushtetuese dhe se në përpjekjet për ta mbrojtur janë jetike. Gjatë fjalës së tij...

Presidenca paralajmëron padi për zyrtarët e Ministrisë së Drejtësisë: Si e...

Bledar Dervishi, Këshilltari ligjor i Presidentit të Republikës tha se Ministria e Drejtësisë ka kryer shkelje ligjore në lidhje me botimet në Fletoren Zyrtare...

KED: Dëmtoi besimin te Reforma në Drejtësi

Për avokaten e Popullit, Erinda Ballanca, propozimet e Këshillit të Emërimeve në Drejtësi për anëtarët e Gjykatës Kushtetuese krijuan një konflikt mes Presidencës dhe...

Socialistët kërcënojnë magjistratët me pezullime mbi diskrecion

Komisioni Parlamentar i Ligjeve miratoi me votat e socialistëve një numër ndryshimesh ligjore kontroverse të cilat pritet t’i japin të drejtë Inspektorit të Lartë...

Presidenti Meta jep alarmin tek Zëri i Amerikës: Po hidhet në...

Gjatë intervistës për Zërin e Amerikës, Ilir Meta, komenton hapat e mazhorancës socialiste për të shmangur betimin tek Presidenti të anëtarëve të rinj të...
- Advertisement -
Sigal

MOST POPULAR

HOT NEWS