ZYRTARE: Juventusi prezanton lojtarin e ri

475
Sigal

Juventusi ka prezantuar zyrtarisht afrimin më të fundit, Aron Ramsay.

Futbollisti britanik u largua nga Arsenali me parametra zero për të provuar një aventurë të re në Serie A me fanellën e Juventusit.

Juventusi ka prezantuar zyrtarisht afrimin më të fundit, Aron Ramsay.

Futbollisti britanik u largua nga Arsenali me parametra zero për të provuar një aventurë të re në Serie A me fanellën e Juventusit.

Ramsey në bisedën e tij e pranoi këtë sfidë dhe shpreson që të bëjë po aq mirë sa Marchisio.

“Doja numrin 8 dhe në momentin që e kuptova se është i lirë e mora. E di që i përket një legjende si Marchisio, nëse bëj po aq mirë sa ai do të isha shumë krenar.

“Jam i lumtur që jam këtu. Në momentin që e mora vesh se më donin nuk hezitova. Ishte si një ëndërr e kthyer në realitet”, tha Ramsay gjatë prezantimit.