VIDEO/ Shkëlqen Lewandowski, sulmuesi nderohet me çmimin prestigjioz

191
Sigal

Ka nisur numërimi mbrapsht sa i përket fituesit të ‘’Topit të Artë’’ ku emri i fituesit parashikohet të zbulohet në orën 20:30 të mbrëmjes.

Ndërkohë, janë zbuluar të gjithë kandidatët që garojnë për të fituar çmimin prestigjioz, nisur nga votat e gazetarëve që kanë marrë pjesë në votim.

Lewandowski i cili  qëndron në 10-tshen më të mirë, u vlerësua me çmimin prestigjioz “Sulmuesi i vitit”

Ky çmim i është dhënë futbollistit që ka shënuar me së shumti gola për klubin dhe Kombëtaren, pra kombinuar, me sulmuesin që ka shënuar 64 gola brenda vitit 2021