VIDEO/ Një predhë e vërtetë, Edon Zhegrova shënon këtë supergol

123
Sigal

Baseli është duke luajtur kundër Kairat Almaty në Conference League dhe ka arritur që të përmbys shifrat në 2-3.

Goli i dytë i zviceranëve dhe që barazoi përkohësisht rezultatin erdhi nga Edon Zhegrova.

Futbollisti shqiptar e ka shfrenuar imagjinatën dhe ka shënuar një gol që me siguri nuk e keni parë kurrë nga lojtarët shqiptarë.

Nga një distancë e konsiderueshme erdhi një predhë për të gjetur trekëndëshin e portës së mbrojtur nga Pokatilov. Të gjithë kanë mbetur të habitur dhe kanë vendosur duart në kokë për realizimin e Zhegrovës.