Belgjika dhe Anglia do të përballen sot në orën 16:00 në Shën Petërburg në finalen e vogël të Kupës së Botës që do të përcaktojë skuadrën që do të marrë medaljen e bronzit.

Një ndeshje që do të përcaktojë edhe fituesin e “Këpucës së Artë” ku në garë janë Harry Kane dhe Lukaku me kapitenin e “tre luanëve” që ka shënuar 6 herë dhe dy më pak ka sulmuesin belg.

Të dyja skuadrat duan të kurojnë plagët e humbjeve në gjysëmfinale dhe janë përballur një herë mes tyre në ndeshjet në grupe ku Belgjika fitoi 1-0 me golin e Januzaj.