Rikthehet Kategoria Superiore, njihuni me programin e javës së 6-të

101
Sigal

Pas pauzës së kombëtareve Superliga do të zbresë në fushë me sfidat e javës së 6. Priten emocione të shumta dhe luftë e fortë për 3 pikët në çdo takim. Kukësi dhe Teuta janë në kërkim të 3 pikëvë të para për këtë kampionat. Erzeni përballë Bylisit kërkon të konfrimojë formën e saj.

Sfidat e javës së 6 shohin përballë shumë ekipe që janë në munges fitorje prej shumë javësh dhe luhatjet e mëdha kanë vënë në diskutim formën e tyre. Vllaznia në transfertën ndaj Teutës do të ketë një përballje tepër të vëshitër pasi “blutë e detit” duan 3 pikët ashtu si dhe Vllaznia që kërkon fitorën e radhës pas takimit me Kastriotin.

Kukësi dhe Laçi do të jetë një tjetër i rëndësishëm pasi kurbinasit nuk fitojnë prej 5 javësh. Në krahun tjetër verilindorët janë të “etur” për të shijuar 3 pikëshin e parë të këtij kampionati.

Java e 6:

30 shtator
Bylis – Erzeni 15:00
Teuta – Vllaznia 17:45

1 tetor
Laçi –Kukësi 15:00
Egnatia – Kastrioti 15:00

2 tetor
Partizani – Tirana 19:00