Pique kishte zbritur pas ndeshjes në fushë për tu përballur me gjyqtarin Manzano: Katër minuta shtesë, është e frikshme

71
Sigal

Barcelonës nuk i ka pëlqyer aspak performanca e gjyqtarit Gil Manzano në El Clasico që u mbyll në të mirë të Ral Madridit me rezultat 2-1.

Në fund të ndeshjes Ronald Koeman dhe Gerard Pique zbriti në fushë për të qortuar gjyqtarin Gil Manzano, sidomos për kohën shtesë.

“Është e tmerrshme, katër minuta …”, e qortoi Piqué gjyqtarin Gil Manzano.

Pique  foli për kohën e humbur nga vetë gjyqtari i ndeshjes pas prishjes së kufjes së tij, ku e vonoi ndeshjen për disa momente.

Mbrojtësi nuk luajti asnjë minutë pavarësisht se ishte në listën e skuadrës, por ai nuk hezitoi të zbriste në fushë pikërisht kur Gil Manzano mbylli ndeshjen.

Bisedën mes tij dhe gjyqtari e ndali i deleguari Carlos Naval, që i tha të shkonte në dhomën e zhveshjes.

Me shokët e tij të skuadrës edhe në tunel, Piqué nuk u ndal dhe vazhdoi ta qortonte gjyqtarin Gil Manzano për disa nga paraqitjet e tij.