Penallti me VAR, Ronaldo ‘tradhton’ Portugalinë

315

Në “Mordovia Arena” të Saranskit po luhet sfida e tretë e Grupit B të Botërorit mes Iranit dhe Portugalisë.

Pjesa e parë mbyllet 1-0 për portugezët, me një supergol të shënuar nga Quarezma në minutën e 45-të.

Me fillimin e pjesës së dytë, Ronaldo pengohet në zonë dhe gjyqtari me ndihmën e VAR-it akordon 11-metërsh.

Vetë Ronaldo gjuan, por pret portieri i Iranit.