YOKOHAMA, JAPAN - DECEMBER 18: Cristiano Ronaldo of Real Madrid celebrates scoring a goal with Daniel Carvajal during the FIFA Club World Cup final match between Real Madrid and Kashima Antlers at International Stadium Yokohama on December 18, 2016 in Yokohama, Japan. (Photo by Matt Roberts/Getty Images)
Sigal

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Karvahal ka dhënë një deklaratë të çuditshme për mediat spanjolle.

Sipas tij, edhe pse Cristiano Ronaldo është golashënuesi më i mirë në historinë e Realit të Madridit, ai nuk është lojtari më i mirë që ka përfaqësuar “Los Blancos”.

Mbrojtësi mendon se lojtari më i mirë i të gjitha kohërave te madrilenët ka qenë ish-kapiteni Raul.

Ai shprehet: Për mua më i madhi në histori, që ka përfaqësuar Realin është Raul. Identifikohem shumë më atë. Ishte një lojtar për ekipin, një futbollist që fitoi gjithçka bazuar te puna dhe ambicia. Atë e cilësoj një flamur të klubit”.