Greqi/ Pas apokalipsit stuhi e tërmete, ja çfarë po ndodh aktualisht në Athinë

819
Sigal

Athina nuk po gjen qetësi: stuhi të fuqishme po godasin sot në Atikan e përvëluar nga zjarri.

Përmbytje të mëdha kanë ndodhur në Kifisia, Marusi, Vrilisia, Penteli. Mbi 140 thirrje për ndihmë i kanë shkuar zjarrfikësve për të tërhqur ujin me pompa dhe për të ndihmuar.

Vala e motit të keq ka përfshirë zona të ndryshme të Atikës, ndërsa në Marusi kpo bie breshër. Probleme janë krijuar në urën e lumit Lamia. Këmbësorët janë lutur të bëjnë kujdes në zonat e përmbytura.