Nuk është pajisur me “Green Pass”, ylli i Juventusit humb Superkupën ndaj Interit

72
Sigal

Juventus do të duhet të bëjë pa Wojciech Szczesny për ndeshjen e Superkupës kundër Interit për shkak të protokolleve të reja kundër Covid-19.

Në fakt, që prej datës 10 janar, “Green Pass” kërkohet edhe për lojtarët, polaku ka filluar ciklin e vaksinimit ditët e fundit dhe ende nuk i ka mbërritur certifikata.

Rasti i portierit të Juventusit është i ngjashëm me atë të Samson dhe Soumaoro të Bolonjës, të dy mungojnë në ndeshjen kundër Cagliarit për të njëjtën arsye (ata kanë nisur së fundmi ciklin e vaksinimit dhe nuk kanë marrë akoma Green Pass-in.