Ndeshja Skëndërbeu-Kukësi, dy futbollistë përfundojnë në spital, detaje

14
Sigal

Pas ndeshjes Skëndërbeu-Kukësi në Korçë, dy lojtarë një i Skënderbeut dhe tjetri i Kukësit, kanë pasur probleme shëndetësore.

Bëhet fjalë për futbollistin e Skënderbeut, Randi Dumfor dhe Kleandro Lleshi i Kukësit.

Të dridhura, ethe dhe simptoma të tjera kanë ndjerë futbollistët në fjalë e për këtë arsye kanë ndërhyrë menjëherë stafet mjekësore në dhomat e zhveshjes.

Më pas për të stabilizuar gjendjen e tyre është dashur të lajmërohet autoambulanca e cila ka transportuar Randin në spitalin e Korçës ndërsa Lleshi ka udhëtuar me familjarët drejt spitalit te qytetit.

Siç shihet edhe nga pamjet këto janë momentet e transportimit të njërit prej futbollistëve nga stadiumi i qytetit.