Messi apo Ronaldo? Ibrahimoviç zgjedh: Ky është futbollisti më i mirë!

117
Sigal

Zlatan Ibrahimovic beson se Lionel Messi është më i mirë se Cristiano Ronaldo, por këmbëngul se asnjëri prej tyre nuk është futbollisti më i mirë i të gjitha kohërave, me legjendën braziliane Ronaldo që e merr atë çmim sipas mendimit të tij.

Messi dhe Cristiano Ronaldo kanë qenë në kulmin e lojës moderne për më shumë se një dekadë tani me të dy duke shënuar një sasi fenomenale të golave ​​dhe duke fituar pothuajse gjithçka që mund të fitohet.

Messit iu dha Topi i shtatë i Artë të hënën mbrëma pas një tjetër 12 muajsh të suksesshëm, ndërsa Ronaldo ka pesë, që do të thotë se argjentinasi më në fund ka arritur avantazhin.

Megjithatë, ndërsa Ibrahimovic, i cili luajti me Messin te Barcelona gjatë sezonit 2009-10, beson se ish-shoku i tij i skuadrës është më i mirë se Ronaldo, ai ende nuk mendon se argjentinasi është më i miri i të gjitha kohërave.

Kur iu kërkua të zgjidhte mes Messit dhe Ronaldos, sulmuesi i AC Milan, 40 vjeç, i tha ‘Corriere della Sera’: “Të dy janë shumë të fortë. E them Messin edhe sepse kemi luajtur së bashku’.

Ibrahimovic pati një sezon me Messin te Barca, por u largua me kushte të hidhura pas një përplasjeje me trajnerin e atëhershëm Pep Guardiola, të cilin suedezi që atëherë e ka etiketuar si ‘frikacak’ – dhe e quajti Messin ‘kafsharinë’ e tij.