Mauro Icardi: Të mos e lëshojmë vendin e parë në Seria A

241
Kapiteni i Interit, Mauro Icardi, pohoi se ekipi i tij nuk duhet që të heq dorë lehtë nga vendi i parë për Seria A. Nerazzurët udhëheqin në Serie A me një pikë më shumë se ekipet tjera në pushimin dimëror, por pësuan humbje 2-1 nga Lazio në shtëpi.
“Ne jemi të kënaqur, por e dimë se nuk duhet të heqim dorë. Ne duhet të punojmë edhe më shumë se kaq. Është ëndërr që kam shiritin e kapitenit, por kjo nuk ka ndryshuar qasjen time ndaj fushës. Unë e di historinë e Interit dhe e di se duhet të nderoj njerëz si zëvëndëspresidenti, Javier Zanetti”, u shpreh Icardi.