Kategoria e Dytë/ Pogradeci i shënon 9 herë Tepelenës, triumfon edhe Elbasani

113
Sigal

Kategoria e Dytë ka luajtur shtatë ndeshjet e saj të ditës së sotme, ku nuk munguan golat.

Në Grupin A, Valbona fitoi me “shuplakë” përballë Adës duke i shënuar 5 herë.

Në Grupin B, ajo që ra në sy ishte fitorja 9-0 e Pogradecit kundër Tepelenës. Gjithashtu fitoi dhe AF Elbasani përballë Labërisë, me rezultatin 1-0.

Maliqi u përmbys nga Shkumbini me rezultatin 2-3, ndërsa Devolli mundi 4-1 AF Luftëtarin.

Tre pikët arritën t’i siguronin edhe Delvina me Butrintin.

REZULTATET:

GRUPI A

VALBONA 5-0 ADA

GRUPI B

POGRADECI 9-0 TEPELENA

AF ELBASANI 1-0 LABËRIA

MALIQI 2-3 SHKUMBINI

DELVINA 2-0 SHS ALBPETROL

BUTRINTI 1-0 MEMALIAJ

DEVOLLI 4-1 AF LUFTËTARI