Interi dhe Real Madridi ndajnë një rekord pozitiv

427
Interi dhe Real Madridi përveç që janë klube mike, ato në këtë sezon ndajnë një rekord pozitiv. Te dy këto klube kanë luajtur nga pesë ndeshje në ligat e tyre dhe shquhen mbrojte të belikët. Los Balncos dhe Nerazzurrët kanë pranuar vetëm një gol, duke u bërë klubet e vetme në top pesë ligat evropiane që kanë pranuar më së paku gola.
Italianët golin e vetëm e kanë pranuar në fitoren 1-2, kundër Caprit. Kurse, spanjollët në ndeshjet e fundit kundër Atletic Bilbaos. Vlen të theksohet se ashtu si Interi edhe Real Madridi, mbajnë pozitën e parë në ligat e tyre.
Sigal