Gattuso thotë se Messin mund ta ndalë vetëm në ëndrra apo PlayStation

101

Napoli e përfundoi sezonin 2019/20 në Serie A me një fitore 3:1 kundër Lazios të shtunën, falë golave nga Fabian Ruiz, Lorenzo Insigne dhe Matteo Politano.

Vëmendja e Napolit tani është plotësisht në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve kundër gjigantit të La Ligës, Barcelonës, e cila do të zhvillohet më 8 gusht në Camp Nou.

Ndeshja e parë në Napoli përfundoi pa fitues 1:1 në muajin shkurt.

 

 

I pyetur për gjashtë herë fituesin e Topit të Artë, Messin, Gattuso tha: “Messin mund ta markoj vetëm në ëndrrat e mia”.

“Apo nëse e vendos ndeshjen Napoli vs Barcelona në PlayStation e tim bir, duke u përpjekur ta kap atje kur luaja për Milanin me 10 apo 15 kilogramë më pak se sot”, shtoi ai.