Derbi italian në merkato, mbrojtësi i kombëatares fut në “sherr” Milanin dhe Interin

58
Sigal

Ka derbi italian në merkato. Mbrojtësi i kombëtares shqiptare ka përfunduar në radarët e dy skuadrave të njohura të Serie A.

Milani dhe Interi tashmë do të garojnë mes tyre për shërbimet e Berat Gjimshitit, i cili pëlqehet shumë nga dy skuadrat në fjalë.

Sipas “TuttoAtalanda” për mbrojtësin “bergamask”, Maldini do të takohet me drejtuesit e Atalantës për të bërë edhe ofertën e parë për shërbimet shqiptarit.

Në ditët e fundit edhe Interi është vënë pas Gjimshitit, me ziklatërit që e kanë piketuar si përforcimin e radhës në mbrojtje, por që tani duhet të përballen me Milanin në merkato në një “derbi” për të fituar shërbimet e Gjimshittit.