Del diagnoza e Thomas Strakoshës, ja sa do të mungojë

553
Portieri i Kombëtares Shqiptare ThomasStrakosha ëhstë larguar dy dot më parë me urgjencë nga grumbullimi i kuqezinjve, për shkak të një dëmtimi. Ai ka kërkuar asistencën e mjekëve të Lazios, ku edhe aktivizohet në Seria A.

Por, edhe pse u mendua se bëhej fjalë për një dëmtim të rëndë, mësohet se pas daljes së analizave bëhet fjalë vetëm një lodhje muskulore dhe asgjë më shumë. Madje lojtarit i duhen vetëm dy-tre ditë pushim dhe mund të luajë pa problem. Megjithatë Strakosha u largua nga Kombëtarja dhe nuk dihet nëse do të jetë gati për ndeshjen e radhës ndaj Spanjës.
Sigal