De Ligt pranë largimit nga Bayern, klube të mëdha mendojnë transferimin e holandezit

39
Sigal

Matthijs de Ligt po lufton për një vend te Bayern aq shumë, sa që shumë po mendojnë për largimin e tij që në janar.

Situata e lojtarit holandez nuk është sigurisht më e thjeshta duke pasur parasysh pagën e lartë, megjithatë ardhja e Jerome Boateng, ku sipas Fabrizio Romano do të afrohet si transferimi i lirë, ka ndezur situatën për ish-mbrojtësin e Juventus.

Pista më e nxehtë duket se është ajo që të çon te Barcelona, me katalanasit të gatshëm të hidhen për të.

Përveç skuadrës së Xavit, do të ishin të interesuar gjithashtu Manchester United dhe Liverpool, por edhe Juventus që mund të fokusohet në një huazim të mundshëm.