Botërori 2018, futbollistët e Argjentinës duan kokën e Sampaolit: Të ikë menjëherë

743
Sigal

Ekipi e ka vendosur në bankën e të pandehurve trajnerin dhe kërkon largimin e menjëhershëm të tij.
Argjentina është në stuhi.

Pas disfatës së rëndë (3-0) në ndeshjen e dytë të Grupit C me Kroacinë, e cila i vendos Albicelestet një centimetër larg nga eliminimi në Kupën e Botës, lojtarët kanë kërkuar ndryshimin e trajnerit para ndeshjes së tretë dhe finale të fazës në grupe kundër Nigerisë.

Ndër emrat që përfliten për ta zëvendësuar është Jorge Burruchaga, kampion i botës në vitin 1986 me kapitenin e Diego Maradona.