Bëni gati xhupat e trashë, si paraqitet moti për ditën e sotme

661
Sigal

Vendi ynë mbetet në ndikimin e masave ajrore të qëndrueshme kontinentale duke ndikuar mot të kthjellët.

Mesdita dhe Pasditja sjellin kalime vranësirash nëpër të gjithë territorin, më të theksuara në zonat Verilindore – Juglindore. Gjatë natës vranësirat shtohen në të gjithë territorin duke gjeneruar dhe reshje shiu e dëbore.

Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit mbeten konstante në mëngjes POR ulen në mesditë duke luhatur vlerat ditore nga -6 deri 11°C.

Era do fryjë mesatare me shpejtësi deri 35 km/h nga drejtimi Verilindor duke krijuar në det dallgëzim 2-3 ballë.