Hygerta Sako flet për romancën e re

532
Sigal

Hygerta Sako është një nga figurat më të njohura televizive në Shqipëri.

Ajo mori famë kur u shpall ‘Miss Albania’ në 1995 dhe pas këtij momenti nisi karriera e saj në televizion.

Hygerta Sako, është prej kohësh e divorcuar nga marrëdhënia prej së cilës ka një vajzë të quajtur Ana.

Gjatë një interviste për “Thumb”, Hygerta ka rrëfyer një episod me vajzën e saj, e cila i kishte kërkuar të ëmës t’i shpjegonte ç’do të thotë romancë.

“Ja shpjegova, kur dy njerëz duhen shumë, dashuria është në maksimum… ‘E kuptova’- më tha.

‘Ti ke romancë me selfien dhe me gjumin.'”- ka rrëfyer Hygerta duke qeshur.

Image