Horoskopi, e martë 12 janar 2021

260
Sigal

Dashi

Do të jeni goxha të shqetësuar sot. Ju mund të ndiheni të lodhur, të druajtur për paratë ose një mosmarrëveshje që keni kryer viteve të fundit, por do të duhet të jeni shumë të kujdesshëm që të mos derdhni tensionin nervor në dashuri. Nëse ktheheni nga puna në shtëpi të nervozuar dhe të irrituar, rrezikoni të përkeqësoni një shkëputje me partnerin tuaj, kur në vend të kësaj dëshironi të kundërtën në zemrën tuaj.

Demi

Do të jetë një ditë shumë e vlefshme. Duhet ta përballoni me pozitivitet, duke lënë mënjanë mëdyshjet, keqardhjet e llojeve të ndryshme. Sigurisht, do të duhet të pranoni faktin se janari dhe shkurti do të jenë dy muaj të komplikuar, do të ketë nga ata që po dalin nga një krizë personale dhe nga ata që janë zhgënjyer me situatën e tyre të punës. Megjithatë, tani, ajo që ka më shumë rëndësi është të shikoni përpara, të mendoni për të nesërmen. Asnjëherë si në këtë periudhë kur profesioni nuk ofron garanci, ndjenjat bëhen të rëndësishme.

Binjakët

Duhet të bëni një pushim, të relaksoheni pak. Nëse në ditët e kaluara, veçanërisht midis të dielës dhe të hënës, keni vuajtur nga pak shqetësime fizike ose nëse është shfaqur shumë lodhje, do të jetë e rëndësishme të rikuperoni ndoshta. Do të ketë kohë për projekte, për inovacione! Për më tepër, një periudhë veçanërisht premtuese për dashurinë do të fillojë në fund të janarit.

Gaforrja

Sipas horoskopit të Paolo Fox, dita do të fillojë në një mënyrë të lodhshme. Do të jeni nën presion të veçantë, por nuk duhet të dekurajoheni. Dijeni që po ecni mirë! Ju po bëni shumë këto ditë për të zgjidhur problemet tuaja, për të ardhmen e vetes dhe të dashurit tuaj, por në orët e ardhshme mund të ndiheni shumë të pakënaqur. Ju nuk jeni duke marrë dashurinë që do ju duhej tani dhe kjo ju bën të ndiheni keq.

Luani

Duhet të filloni t’u jepni më shumë hapësirë ​​ndjenjave. 2021 do të jetë një vit i veçantë, mund t’ju japë ndryshime të rëndësishme, por do t’ju duhet të bëni një përpjekje shtesë. Do të duhet të përpiqeni të pranoni lajmet që do t’ju sjellin yjet, madje edhe ato që do të përpiqeni t’i kuptoni. Në kohët e fundit ju jeni zhytur shumë nga vështirësitë praktike, nga puna, nga marrëveshjet e anashkaluara e kështu me radhë në kurriz të dashurisë. Mundohuni të rikuperoni!

Virgjëresha

Do të keni Hënën në krah: përfitoni nga ajo, për të rishikuar mendërisht vitin 2020 nga një perspektivë pozitive. Nëse dini të ndani ngjarjet shoqërore nga ato personale, do të kuptoni se viti i kaluar ishte shumë i frytshëm, nga çdo këndvështrim. Nëse keni qenë në gjendje të shmangni shumë probleme dhe t’i përkushtoheni projekteve të reja. Do të jetë e rëndësishme të mbani në mend përparimin që keni bërë. Në ndërkohë, ju po përjetoni një janar veçanërisht interesant dhe plot ngjarje në frontin e dashurisë.

Peshorja

Do të ndjeni një atmosferë mjaft të tensionuar përreth jush. Impulsi do të ishte të largoheshit, të qëndroni larg saj. Megjithatë, nuk do të jetë gjithmonë e mundur të bëhet kështu! 2021 do t’ju shohë si një protagonist të madh, nga çdo pikëpamje dhe nuk do të jeni në gjendje të mbani një qëndrim të izoluar. Do të shihni se, pak nga pak, projektet, puna do të vijnë në fokus. Në dashuri, gjithashtu, mund të ketë vështirësi, veçanërisht nëse nuk po merrni përgjigjet që dëshironi. Ka të ngjarë që disa të lindur në shenjën e Peshores të vendosin t’i japin fund një historie që nuk po funksionon më.

Akrepi

Mund të ketë probleme ekonomike ose ligjore. Kohët e fundit ju keni qenë shumë të zënë me çështje të caktuara financiare, mbase nuk keni marrë të gjitha paratë që keni borxh ose ka mosmarrëveshje të hapura, ndonjë problem burokratik për t’u zgjidhur. Në orët në vijim do të përballeni me situatën tuaj, për të kërkuar një zgjidhje.

Shigjetari

Këto tre ditë do të gjeni përsëri dëshirën për të dashur, për t’u ndjerë mirë, për t’u rrethuar me njerëzit më të rëndësishëm për ju dhe energjinë për t’u rikuperuar pas një periudhe shumë të lodhshme. Dhe kjo është pikërisht forca juaj: aftësia për të rikuperuar optimizmin edhe pas shumë vështirësive dhe për t’ua transferuar atë të tjerëve. Tani e tutje do të keni mundësi të mira, mund të bëni diçka interesante.

Bricjapi

Do të keni në shenjë Hënën dhe Venusin: dashuria do shkojë mirë! Të gjithë Bricjapët do të përfitojnë nga një qiell kaq i favorshëm, pavarësisht nga situata e tyre e dashurisë. Ata që janë të përkushtuar sentimentalisht dhe duan të bëjnë një hap më tej, ata që nuk janë të kënaqur me personin pranë tyre dhe do të gjejnë forcën për të kërkuar diku tjetër, beqarë të gatshëm të përfshihen. Ditë të rëndësishme ju presin për projekte sentimentale.

Ujori

Do të duhet të përvishni mëngët dhe të gjeni forcën për të kapërcyer vështirësitë, konfliktet që kanë lindur ditët e fundit. Janari dhe Shkurti do të jenë dy muaj të destinuar për evolucionin tuaj, por ju do të duhet të merreni me realitetin që nuk shkon gjithmonë dorë për dore me atë që dëshironi. Yjet bëjnë presion për një ndryshim: për ta përballuar atë më mirë, do të jetë më mirë për ju të filloni të zgjidhni keqkuptimet e vogla që po lindin me të tjerët, por mbi të gjitha me veten tuaj.

Peshqit

Do të ndjeni se keni ide shumë më të qarta se më parë. Më në fund do të jeni në gjendje të lini pas vetes dyshimet, konfliktet, atë gjendje të keqe dhe të pranoni atë që ka ndodhur, ndryshimin që ka ndodhur në familjen tuaj. Bëhuni gati për lajme interesante fundjavën e ardhshme! Në punë, në çështje praktike mund të ketë ndryshime të mëdha deri në fund të janarit.