E drejtoi në ‘Fast and Furious’, del në ankand makina e Paul Walker

136
Sigal

Një makinë “Nissan Skyline GT-R” e bërë e famshme nga paraqitja e tij në “Fast & Furious 4” me të ndjerin Paul Walker do të dalë në ankand në prill.

Për shkak se do të dilte në një ankand të veçantë “online” të organizuar nga Bonhams më 28 prill, R34 GT-R u personalizua posaçërisht nga Daryl Alison nga Kaizo Industries për “specifikimet personale” të Walker.

Walker, i cili luajti në një numër filmash “Fast & Furious”, vdiq në nëntor të vitit 2013 në moshën 40-vjeçare pas një përplasjeje me një Porsche Carrera GT.

Ankandi do të shfaqet drejtpërdrejt të premten, më 28 prill dhe do të mbyllet me 5 maj dhe GT-R mund të shihet në Motorworld në Mynih deri më 26 prill.