Zjarri masiv në Pishë- Poro/ Gjokutaj: Heshtja e shtetit tregon se investitori strategjik është shumë pranë

12
Sigal

Avokati Genc Gjokutaj ka reaguar përmes një statusi në Facebook lidhur me situatën e zjarreve në vend, konkretisht në masivin pyjor Pishë- Poro- Darëzezë, ku situata duket sikur sa vjen e po rëndohet.

Postimi:

Prerja e pyjeve eshte veper penale dhe parashikohet nga neni 205 i Kodit Penal! Po djegia e pyjeve çfare eshte! Heshtja e shtetit dhe lenia prej ditesh qe pishnaja e Pish Poros te digjet pa u shqetesuar tregon se investitori strategjik eshte shume prane! Qofsha gabim por veshtire se jam! G😢😡