Viktor Tushaj i përgjigjet Sajmir Tahirit/ Zakoni i malësorit respektohet, turp për ata që i kanë harruar…

473
Kandidati për deputet i LSI-së në Qarkun e Lezhës, Viktor Tushaj, ka reaguar përmes një komenti në rrjetet sociale i është përgjigjur një videoje që po qarkullon në rrjet dhe që është shparndarë nga ish-ministri i Brendshëm, Sajmir Tahiri.
STATUSI I PLOT
Zakoni i malsorit, zadrimorit, mirditorit dhe i gjithë shqiptarëve është që në raste tilla filxhani i kafes nderohet. Unë së bashku me miqte e Gjovalinit tërë jetën tone e kemi respektuar dhe do ta respektojme këtë traditë të bukur. Nëse dikush i ka harruar këto vlera është turpi i tyre. Respekte për këtë familje të nderuar dhe për të gjithë ata që i nderojnë këto vlera!
Sigal